Turisti a obyvatelia sa v týchto dňoch cítia v Tatrách bezpečnejšie

17.09.2010 Poprad

Vysoké Tatry 17. septembra (TASR) – Turisti ani domáci obyvatelia zatiaľ nijako zvlášť nevnímajú, že sa dnes vo Vysokých Tatrách začalo stretnutie najvyšších predstaviteľov Vojenského výboru NATO.
Nikto z opýtaných nepocítil žiadne obmedzenia, skôr sa zhodli, že s ohľadom na počet prítomných policajtov a vojakov sa v našich veľhorách momentálne cítia bezpečnejšie.
\"Nejako zvlášť sa o to nezaujímam, ale keď tu vidím toľko policajtov, tak sa určite cítim bezpečnejšie, \" zhodnotila čašníčka zo smokoveckej cukrárne. Dodala, že nevie nič o tom, čo sa na rokovaniach rozoberá, vníma to však ako veľkú akciu, na ktorej bude množstvo dôležitých ľudí.
Turistky z Limbachu, okres Pezinok, tiež nijako zvlášť nevnímajú to, že sa tu niečo deje, bezpečnostné opatrenia sa ich doposiaľ nijakým spôsobom nedotkli. \"Neboli sme žiadnym spôsobom obmedzené, jediné, čo nás trošku mrzelo, že sme nemohli parkovať na parkovisku za hotelom Grand, kde parkujeme vždy pri návšteve Tatier, \" uviedla jedna z turistiek. Dodala, že toto zasadnutie je určite veľmi dobrou propagáciou pre našu krajinu a je pyšná, že sa takáto udalosť koná práve u nás. Nespôsobilo im to žiadne problémy, berú to skôr pozitívne.
Podobne to vníma aj Ivan Priehradný z Bratislavy, ktorý prišiel do Tatier na liečenie. \"Vedel som už vo štvrtok (16.9. ) pred príchodom na liečenie, že tu bude zasadnutie Vojenského výboru NATO, viem aj, že majú sprievodný program, kde si môžu pozrieť naše prírodné krásy, \" povedal Priehradný. Je to podľa neho veľmi významná udalosť, určite sa týmto Slovensko dostane do povedomia svetových médií. Nedotkli sa ho žiadne obmedzenia, zvýšený počet policajtov pohybujúcich sa v Tatrách vníma normálne. \"Nikto ma nekontroloval, môžem ísť kam chcem, takže nepociťujem žiadne obmedzenie, \" povedal.
Pre rodinu zo Zvolena je zasadnutie Vojenského výboru NATO tiež niečím výnimočným, určite sa tým Slovensko spropaguje. \"Dúfajme, že to všetko dobre dopadne, že sa nestane nič neplánované, aby sa potom o nás písalo len v dobrom svetle, \" konštatoval otec rodiny. Ani Zvolenčania nepociťovali obmedzenia zo strany polície či vojakov, do ich pobytu tento samit nijako nezasiahol.
\"Ak mám pravdu povedať, ani som nevedel, že niečo také u nás bude, ale všimol som si, že je tu viac policajtov ako inokedy a môj kamarát lesník mi potom povedal, že tu bude zasadnutie Vojenského výboru NATO, \" priblížil jeden z obyvateľov Smokovca. Podľa neho je tu príslušníkov Policajného zboru až príliš veľa, zaujímalo by ho, kto ich zaplatí. Dodal však, že takéto veľké podujatie je určite dobrou reklamou pre tatranský región.
Vo Vysokých Tatrách sa dnes začalo rokovanie najvyššieho vojenského orgánu Severoatlantickej aliancie – Vojenského výboru NATO. Náčelníci obrany 28 členských krajín NATO na čele s predsedom Vojenského výboru NATO, ktorým je taliansky admirál Giampaolo di Paola, zasadajú, aby prerokovali otázky súvisiace s transformáciou Severoatlantickej aliancie, budúcnosťou operácií, ktoré prebiehajú pod jej velením a ďalšie významné okruhy tém.
 

Vyberte región

mark